phantom

Phantom

Charakterystycznym elementem kuchni Phantom jest zintegrowany z wyspą stół. Połączenie to rozwiązano w innowacyjny sposób. Konstrukcja wyspy oparta jest na przeciwwadze. Dzięki niej stół nie ma nóg, a mimo to pozostaje stabilny i wygodny, nawet dla czterech osób. Wychodzący z krawędzi wyspy blat stołu o nieregularnej, zwężającej się podstawie, nadaje zabudowie optycznej lekkości. Kolejne wyróżniające model Phantom rozwiązanie to biegnący przez długość wyspy wielofunkcyjny element, w którym ukryte są donice na zioła z odpływem wody oraz praktyczne schowki. Wykonano go z tego samego materiału, w jakim wykończony jest blat i boki wyspy. 

Oryginalnym zabiegiem estetycznym są lekko rozwarte krawędzie mebla, w których umieszczone zostało oświetlenie LED. Rozwiązanie to szczególnie efektownie prezentuje się wieczorem, gdy zarys kuchni wyznaczają w ciemności delikatne świetlne linie.  - Ten pomysł narodził się przypadkiem. W trakcie rysowania kuchni, dochodzi się do etapu tzw. „wybuchu mebla”, czyli rozczłonkowania każdego elementu składowego. Patrząc na projekt stwierdziłem, że te niepołączone elementy mogą ciekawie wyglądać w gotowej kuchni. W powstałe w ten sposób krawędzie wkomponowałem dodatkowo oświetlenie – komentuje Patryk Zajc, autor projektu kuchni. 

Kuchnia Phantom jest ergonomiczna. W wysokich jednostkach występują drzwi kieszeniowe, które zapewniają wygodny dostęp do zawartości szafek. W jednej z nich znajduje się wewnętrzna komoda z dodatkowym blatem, gniazdami elektrycznymi, specjalnymi półkami np. na otwartą książkę kucharską oraz drewniany wieszak na kieliszki. Model zamawiany jest na wymiar, całkowicie personalizowany pod względem doboru materiałów wykończeniowych.

Fot: Tom Kurek
phantom-ath-5-1-collections-168867086316396990761641154123-jpg

Zobacz również