rezydencja-polska

Rezydencja Polska

KUCHNIA/GABINET
Projekt: Ewelina Jankowska EV Architects
Fot. Tom Kurek

Modernistyczna bryła i pięćset metrów powierzchni. Rozległa przestrzeń, komfort i elegancja tego miejsca z powodzeniem pozwalają nazwać je rezydencją. Duża część wyposażenia wykonana została przez nas „na wymiar” i należy do niego nie tylko kuchnia Z1… 
Do salonu dostarczyliśmy okładziny ścienne i drzwi fornirowane drewnem eukaliptusowym w naturalnym kolorze – nadają wnętrzu przytulny, klubowy charakter. Na jednej ze ścian zawieszona została szafka RTV wykonana na zamówienie. Z kolei w holu wejściowym nie mogło zabraknąć szaf wnękowych. Są idealnie wpisane w architekturę domu i dopasowane wykończeniem do kolorystyki wnętrza. 

Największym pomieszczeniem, zajmującym samo centrum domu jest kuchnia z jadalnią na dziesięć osób. Dlatego dostarczony przez nas model kuchni Z1 ma reprezentacyjny charakter, podkreślony przez ciemną kolorystykę i luksusowe wykończenie. Wyspa oddzielająca strefę kuchni od jadalni łączy kilka funkcji. Jest miejscem do gotowania z wygodną, dużą płytą gazową, zamontowaną na równo z blatem. A wysunięty od strony salonu blat pełni rolę barku, przy którym można przysiąść na wysokich stołkach. W meblu została również wygospodarowana przestrzeń na niewielką winiarkę. Natomiast za wysoką zabudową znajduje się „kuchnia brudna” ze strefą zmywania, spiżarnią i ekspresem do kawy. Prowadzą do niej drzwi wykończone – podobnie jak meble kuchenne – matowym lakierem w kolorze antracytowym. Natomiast blaty i element zamontowany na ścianie między szafkami wykonane są ze szczotkowanego granitu virginia mist. 

Projekt: Ewelina Jankowska EV Architects
Fot. Tom Kurek
rezydencja-polska-ath-5-1-inspirations-1682280617486881829345929316-jpg

Zobacz również